Olchowa - Galerie - City House
Olchowa

Standard

OPIS STANDARDU DOMÓW JEDNORODZINNYCH SZEREGOWYCH

Konstrukcja budynku: 

Pokrycie dachu:

Elewacja

Wykończona  metodą lekko-mokrą,  styropian gr. 20 cm + tynk cienkowarstwowy w kolorze zgodnym z projektem elewacji, parapety zewnętrzne z blachy powlekanej. Cokoły ocieplone styropianem gr. 16 cm.

Stolarka okienna i drzwi balkonowe - wykonana z profili PVC z wkładem dwukomorowym, trzyszybowe,  okucia obwiedniowe. Drzwi wejściowe do budynku -  stalowe.

Brama garażowa - uchylna lub segmentowa metalowa.

Wykończenie:

Elementy zewnętrzne: 

Wyposażenie:

instalacja wodna - z sieci miejskiej indywidualne opomiarowanie, wewnętrznie doprowadzona do miejsc montażu urządzeń sanitarnych, instalacje wewnętrzne rury plastikowe.

instalacja kanalizacyjna - do sieci miejskiej - rury PCV; doprowadzona do miejsc montażu urządzeń sanitarnych (rury w części biegnące po powierzchni ściany, do zabudowy).

wentylacja 

instalacja elektryczna:

instalacja grzewcza - kocioł gazowy dwufunkcyjny.

instalacje niskoprądowe - instalacja telefoniczna - 1 gniazdo, instalacja RTV - 1 gniazdo.

 

OPIS STANDARDU DOMÓW JEDNORODZINNYCH WOLNOSTOJĄCYCH  63-64-65

 

Budynki czterokondygnacyjne usytuowane na skraju wysoczyzny rejonu ul.Olchowej i ul.Kartuskiej wpisany częściowo w stok terenu opadającego w kierunku ul. Kartuskiej. 

Od strony południowo-zachodniej tj. od strony wjazdu do garażu z ul. Migdałowej  - budynki dwukondygnacyjne, zaś od strony północno-wschodniej ogrodowej budynki czterokondygnacyjne.

Zaletą domów jest niewątpliwie widok na panoramę miasta rozciągający się wzdłuż doliny ul. Kartuskiej w kierunku ścisłego centrum starego miasta, przez duże przeszklenia okien na poziomie salonu i sypialni oraz z trzech przestronnych tarasów usytuowanych na poziomie parteru, terenu na poziomie -2 i -1.

Na poziomie parteru  salon z jadalnią i kuchnią oraz łazienkę z kabiną natryskową oraz hol, natomiast na piętrze znajdują się trzy sypialnie, garderoba oraz łazienka. W budynku  na poziomie -1  przestronny dwustanowiskowy garaż  oraz pomieszczenie gospodarcze. Na poziomie -2 zaplanowano pomieszczenie do dowolnej aranżacji, w którym można urządzić np.: pomieszczenie do ćwiczeń fitness, saunę, bawialnię, salę telewizyjną, warsztat dla majsterkowicza lub zagospodarować tę powierzchnię jako niezależne mieszkanie. Jego główną zaletą jest samodzielne, niezależne wyjście na poziom tarasu od strony północno-wschodniej, ogrodowej, przez szerokie, przeszklone, dwuskrzydłowe, aluminiowe drzwi balkonowe, wyposażone w zamek. Umożliwia to niezależne wykorzystanie tego pomieszczenia przez użytkowników, z pominięciem przejścia przez budynek. Do tych drzwi prowadzą schody terenowe zlokalizowane wzdłuż ściany podłużnej budynku.

Domy stanowią unikatowe i niepowtarzalne miejsce do mieszkania.

 

Lokalizacja: Dom wolnostojący zlokalizowany jest w Gdańsku przy ul. Migdałowej , na działce o powierzchni ok 400 m2. Dojazd do nieruchomości ul. Cedrową i ul. Migdałową.

 

  1. Standard wykonania budynku:

Konstrukcja budynku: 

- fundamenty – płyta fundamentowa żelbetowa o grubości 35cm,

- ściany zewnętrzne poziomu -2 – żelbetowe gr. 18cm,

- ściany zewnętrzne poziomu -1 – żelbetowe gr. 18cm,

- ściany zewnętrzne poziomu 0 – częściowo żelbetowe gr. 18cm i w części murowane z bloczków Silka gr. 18cm,

- ściany zewnętrzne poziomu +1 – j.w.,

- ściany i słupy wewnętrzne – żelbetowe lub murowane z bloków silikatowych SILKA gr.18/24cm,

- stropy między-piętrowe monolityczne żelbetowe grubości 20cm, 22cm oraz 28cm.

- strop nad piętrem +1 – konstrukcja drewniana

- konstrukcja dachu – kratownica drewniana.

- nadproża – monolityczne żelbetowe,

- ściany działowe murowane z bloków silikatowych SILKA o grubości gr.12cm/8cm.

- schody między piętrami żelbetowe monolityczne na wszystkich kondygnacjach.

- tarasy: na poziomie 0 żelbetowe, na poziomie -1 oraz -2 na gruncie z płytek betonowych na podbudowie betonowej.

 

Pokrycie dachu:

- dach pokryty dachówką betonową płaską w kolorze grafitowym,

- rury spustowe metalowe w kolorze grafitowym – ukryte w warstwie izolacji,

- rynny dachowe wykonane w systemie bezokapowym ukryte w połaci dachu,

- opierzenia blacharskie z blachy powlekanej w kolorze grafitowym.

Elewacja – wykończona wysokiej jakości płytką klinkierową w kolorze beżowym, ręcznie ekstrudowaną, STOBrick Glanzend 315 Long format 440x52x14mm ze wstawkami StoDeco w kolorze grafitowym - na poziomie parteru i piętra.  Ocieplenie ścian zewnętrznych w systemie STO metodą lekko-mokrą, z zastosowaniem styropianu o grubości 20cm, z tynkiem silikonowym cienkowarstwowym, malowanym farbą silikonową z efektem „kwiatu Lotosu” w kolorze grafitowym. Węgarki okienne wykończone blachą elewacyjną powlekaną.

Stolarka okienna: system Inoutic Eforte okna trzyszybowe, dwukomorowe, U=0,83[W/(m2*K)] wykonane z profili PCV kolor dwustronny: zewnątrz antracyt, wewnątrz białe, okucia REMAL.

Stolarka okienno-drzwiowa: drzwi balkonowe: Na poziomie -2.

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe, otwierane do wewnątrz, o wymiarze BxH 2400mm x 2380mm, profil aluminiowy, ciepły, Imperial 65 Aliplast (kolor RAL7016), szklenie trzyszybowe, obustronnie bezpieczne (33.1TF/16ARGON/4/16ARGON/33.1TF) U=0,6[W/(m2*K)].

Drzwi wyposażone w próg aluminiowy, klamkę, dwa zamki patentowe, samozamykacz na skrzydle czynnym.

Brama garażowa: Brama segmentowa Hormann LPU42, za otworem o wymiarach szer. x wys.: 4750x2125mm, wzór zewnętrzny przetłoczenia typu M, powierzchnia zewnętrzna silkgrain kolor RAL7016 Antracyt. Od wewnątrz powierzchnia stucco – kolor biało-szary na bazie RA9002, prowadnice typu N, ościeżnice w kolorze białym, obsługa ręczna, komplet okuć czarnych.

Drzwi wejściowe: do budynku na poziomie 0 – Thermo65, aluminiowe, z przeszkleniem w skrzydle, wymiar zewnętrzny 1050x2100mm, wymiar w świetle ościeżnicy 900x2005mm, wzór THP700A, kolor Antracyt, pochwyt HB 38-2 stal nierdzewna, od wewnątrz klamka.

 

Wykończenie:

- na ścianach parteru oraz piętra tynki gipsowe mokre, szpachlowane,

- na suficie piętra zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych- G-K,

- podłoża pod posadzki betonowe,

- drzwi wewnętrzne – brak.

 

Instalacja elektryczna:

   - podtynkowe przewody miedziane, gniazda i włączniki kompletne, wypusty oświetleniowe zakończone kostką,

- moc przyłączeniowa 12,5 kW,  licznik pomiarowy zlokalizowany w szafce zlokalizowanej na zewnątrz budynku przy wjeździe na drogę wewnętrzną,

- rozdzielnica domowa rozmieszczona we wiatrołapie na poziomie 0,

- oświetlenie – 1 punkt świetlny na pomieszczenie poniżej 16m2, 2 punkty świetlne na pomieszczenie o powierzchni 16m2 lub większej,

- gniazda 230V – pokoje, łazienka, 2 gniazda na pomieszczenie poniżej 16m2,  3 gniazda na pomieszczenie o powierzchni 16m2 lub większej, hall: 1 gniazdo, kuchnia: 2 gniazda nadblatowe, 1 gniazdo do okapu kuchennego,  zasilanie 380V – 1 przyłącze w kuchni elektrycznej;  oświetlenie zewnętrzne – 1 punkt świetlny nad wejściem do domu.

 

instalacje niskoprądowe – instalacja telefoniczna – 1 gniazdo, instalacja RTV – 1 gniazdo,

instalacja grzewcza – piec gazowy dwufunkcyjny (ogrzewanie + CWU) 

Instalacja gazowa: do budynku doprowadzono gaz z sieci miejskiej z licznikiem umieszczonym na ścianie zewnętrznej budynku. Instalacja gazowa doprowadzona do pieca.

instalacja wodna – z sieci miejskiej indywidualne opomiarowanie, wodomierz zlokalizowano w garażu przy bramie garażowej. Wewnętrznie doprowadzona do miejsc montażu urządzeń sanitarnych, instalacje wewnętrzne wykonano z rury PEX.

instalacja kanalizacyjna – do sieci miejskiej – rury PVC;  doprowadzona do miejsc montażu urządzeń sanitarnych (rury w części biegnące po powierzchni ściany, do zabudowy).

 

  1. Prace zewnętrzne

Elementy zewnętrzne: 

Przyłącze wodociągowe – z sieci miejskiej indywidualne opomiarowanie.

Przyłącze kanalizacji sanitarnej – do sieci miejskiej – rury PCV.

Przyłącze energetyczne – do sieci Energa - Operator SA.

Przyłącze gazowe – do sieci gazowej PSG.